FAQ

1. Co to jest Appteka?

Appteka jest aplikacją, która pozwala zamówić leki, suplementy diety, kosmetyki i inne produkty apteczne w dowolnie wybranej aptece. Jeśli posiadasz receptę, wystarczy, że sfotografujesz ją swoim telefonem. Recepta zostanie odczytana przez farmaceutę, który przygotuje listę przepisanych leków. Możesz sprawdzić informację o nich, znaleźć tańsze zamienniki, złożyć zamówienie od razu lub kontynuować zakupy, dobierając inne potrzebne Ci produkty. Gdy Twoja lista będzie już kompletna, aplikacja zaproponuje wybór apteki, dzięki czemu zamówienie odbierzesz tam, gdzie będzie Ci najwygodniej.

2. Czy Appteka jest apteką internetową?

Nie, Appteka nie jest apteką internetową. To baza danych o lekach oraz aptekach w Twojej okolicy. Za pośrednictwem Appteki możesz złożyć zamówienie w wybranej przez siebie aptece. Za gotowe zamówienie zapłacisz na miejscu.

3. Czy Appteka jest płatną aplikacją?

Nie, Appteka jest bezpłatna. Możesz ją pobrać darmo z App Store (telefony z IOS) lub z Google Play (telefony z Androidem)

4. Jak mogę zrealizować swoją receptę za pomocą telefonu?

Wystarczy, że zrobisz zdjęcie recepty i prześlesz je do systemu. Odczytaniem recepty zajmie się farmaceuta, który prześle Ci gotowe zamówienie. W każdej chwili możesz je zatwierdzić i wysłać do apteki lub kontynuować zakupy.

5. Nie mam recepty. Czy Appteka do czegoś mi się przyda?

Tak. Appteka pozwala również zamówić leki bez recepty i produkty apteczne. Za jej pomocą wyszukasz także informacje o dowolnym farmaceutyku i jego zamiennikach oraz aptekach w Twoim mieście wraz z danymi kontaktowymi i trasą dojazdu.

6. Co mogę zamówić za pomocą Appteki?

Appteka pozwala na zamówienie dowolnego produktu oferowanego przez apteki dostępne w bazie. Mogą to być zarówno leki na receptę, bez recepty, jak i produkty apteczne (np. dermokosmetyki).

7. Chcę kupić tańszy zamiennik dla drogiego leku. Czy Appteka mi w tym pomoże?

Tak, zamawiając leki (na receptę lub bez), możesz znaleźć dla nich tańsze zamienniki. Każdy lek w bazie jest dokładnie opisany. Sam podejmujesz decyzję, który lek zamawiasz.

8. Skąd mam mieć pewność, że zaproponowana apteka naprawdę jest dla mnie najlepsza?

Appteka to aplikacja, w której najpierw znajdujesz odpowiednie leki (jeśli posiadasz receptę, ich listę tworzy dla Ciebie farmaceuta), składasz zamówienie i wybierasz aptekę, w której możesz je odebrać. Twoje zamówione leki będą w niej na Ciebie czeka. Ostatecznie możesz je skonsultować z farmaceutą przy odbiorze. Kombinacja dobrej ceny i dogodnej lokalizacji to gwarancja, że zaoszczędzisz czas i pieniądze.